Verklaring van trans vrouw Emily na veroordeling van de twee fascisten die haar hebben mishandeld

Afgelopen vrijdag zijn de twee fascisten die trans vrouw Emily in de Haagse wijk Ypenburg hadden mishandeld, door de politierechter veroordeeld tot een taakstraf. Ook kregen ze een contactverbod opgelegd en moeten ze elk 400 euro aan Emily betalen. Op 28 september organiseerde het collectief Geen Haat Op Straat in Ypenburg een demonstratie ter ondersteuning van Emily en tegen het geweld tegen trans mensen. Naar aanleiding van de veroordeling door de politierechter schreef Emily de onderstaande verklaring.
Zoals sommigen van jullie zullen weten, ben ik op 4 augustus 2025 door twee fucking fascisten in elkaar gemept. Ze hadden haatdragende leuzen als “Fuck trans, support Trump”, “Kanker trans” en “Death to LGBT” opgekalkt en ze hebben het opvallend antisemitische idee dat transgender personen aan de schurkenstaat Israël gelieerd zouden zijn, uitgedrukt in de tekst “Trans support Israël”. Niet dat het heel verbazingwekkend is, want ik hou bij waar ik racistische leuzen en stickers weghaal en voor hun adres heb ik letterlijk een Voorpost-sticker weg moeten halen, classic bland underseasoned neo-nazi’s dus.
Uiteraard was het niet de vraag óf dit zou gebeuren, maar wanneer. Transgender personen krijgen zeven keer vaker met geweld te maken dan cisgender personen. Dit is de onacceptabele realiteit waar we in leven.
In de meeste gevallen volgt er niet zoveel na een aangifte, maar bij mij was dit op wonderbaarlijke wijze toch anders. Op 12 december 2025, tevens paarse vrijdag, heeft mijn mishandeling een komma gekregen. De twee fasco’s zijn veroordeeld voor de mishandeling met een discriminatoir karakter. Ze hebben taakstraffen en een contactverbod opgelegd gekregen en moeten 800 euro dokken. Dat is 800 euro uit hun zak die ik aan een queer organisatie naar keuze ga doneren.
De slechtste verdediging die ik ooit heb gezien
Dit was echt een open-and-shut case, de verdediging was echt de grootste flauwekul die ik heb mogen waarnemen. Ze beweerden in de rechtszaal niets tegen transgender personen te hebben, want via-via kenden ze een transgender persoon met wie ze goed konden omgaan voordat hen in transitie ging. Uhuh, en na de transitie? Ja, dat kwam conveniently nooit naar boven tijdens de zitting. Bovendien hebben ze in het verhoor op het politiebureau een heel ander verhaal verteld, toen konden ze trans personen namelijk niet uitstaan. Vallen door de mand voordat de mand om door te vallen er daadwerkelijk was.
Wellicht een teken van amateurisme van hun kant, maar een van hen werd klaarblijkelijk door de politie op heterdaad betrapt op het schrijven van “Fuck trans” op een lantaarnpaal. Waarnaast hun moeder de wijkagent ook nog had gebeld, nadat ze een gesprek had waargenomen waarin de daders erover opschepten dat ze een transgender persoon (ik dus) in elkaar gemept hadden.
In de rechtszaal waren de daders niet veel competenter. Op advies van hun advocaat zouden ze niets zeggen, althans, dat was het idee. De instructie van de advocaat hadden ze kennelijk niet goed begrepen. Hun onzinverhaaltje over hun neefs achterooms collega’s zwagers buurmans cavia die een trans persoon kende in een vorig leven waar ze het wel goed mee hadden voordat die persoon in transitie ging, kon alleen de wereld ingebracht worden door niet de simpele instructie van de overigens ook niet heel competente advocaat op te volgen.
Ja, en ze hadden ook niet echt kaas gegeten van christelijke theologie en spiritualiteit. Bidden en God vinden ze super belangrijk, ja, dat was serieus een deel van hun verdediging. Hoe kon het ook anders, want ze hadden “Return to God” naast “Death to LGBT” geschreven. Nou ben ik zelf niet religieus, maar ik denk niet dat Jezus het heel erg eens zou zijn met de ideologische denkbeelden van fascisten, ondanks dat fascisten herhaaldelijk religie en dus ook het christendom als een machts- en propagandamiddel gebruiken. Jezus is vooral iemand die naastenliefde propageerde en we kunnen stellen dat zijn filosofie gelijkenissen toont met het socialisme en het anarchisme.
Kon de uitermate slechte verdediging nog niet erger, nou, ze vonden het belangrijk om hun ADHD en autisme te benoemen, alsof dat het acceptabel zou maken om trans personen in elkaar te rossen. Ik ben zelf ook autist en ik zou nooit (zonder toestemming) een trans persoon meppen. Overigens zijn wij autisten gewoon perfect capabel om onze eigen beslissingen te maken en hebben we gewoon verantwoordelijkheid en zeggenschap over onze eigen daden. Dit is net als wanneer mensen Elon Musk verdedigen met het argument dat hij autisme heeft, toen hij een nazigroet deed. We moeten echt iets doen tegen die infantilisering van autisme.
Ze kunnen nog in hoger beroep gaan, maar dat zou niet meer dan tijdverspilling zijn. Hoewel het toch ergens amusant is om deze shitshow te aanschouwen.

Hoe zit ik er nu in
Zoals ik in de rechtszaal aangaf, zit ik wel vol met cynisme. Een taakstrafje maakt mensen als ik niet minder gehaat. De samenleving bloedt vanuit een open wond en het systeem komt aanhuppelen met een pleistertje. Ondertussen gaat ons collectief Geen Haat Op Straat gewoon verder, we moeten steun bieden voor de slachtoffers van haat en samenlevingsbreed haat de nek omdraaien.
Direct na de uitspraak ben ik naar de opening van een pop-up bibliotheek voor queer asielzoekers gegaan, tevens opgericht door een kameraad die recent ook anti-trans geweld heeft moeten verduren. Het was verder een gemoedelijke dag gevuld met solidariteit en strijdbaarheid.
Ik wil graag iedereen bedanken die mij de afgelopen maanden heeft gesteund.
Liefs, Emily
