Steun de verklaring “Wij zijn allemaal anti-fascisten” van het Platform Stop Racisme en Fascisme!

Het Platform Stop Racisme en Fascisme heeft het initiatief genomen tot de verklaring “Wij zijn allemaal anti-fascisten”. De aanleiding voor die verklaring wordt gevormd door een motie die op 18 september werd ingediend door Forum voor Democratie (FvD) en de PVV en die door een meerderheid van de Tweede Kamer werd aangenomen. Met die motie wordt de extreem-rechtse regering opgeroepen om “Antifa” als “terroristische organisatie” te brandmerken. Het is de bedoeling dat de verklaring door zoveel mogelijk organisaties en individuen wordt gesteund. Ook Doorbraak heeft de verklaring ondertekend. Hieronder staat de tekst van de verklaring.
Donderdagnacht nam de Tweede Kamer een motie aan waarin “Antifa” als “terreurorganisatie” wordt aangemerkt. Antifa is een verzamelnaam voor mensen en netwerken die zich verzetten tegen extreem-rechts en de normalisatie van zijn giftige ideeën. Antifa is de beweging tegen racistische zondebokpolitiek. Dit is waarom wij zeggen: wij zijn allemaal anti-fascisten.

De anti-anti-fascistische-motie werd ingediend door de extreem-rechtse partijen FvD en PVV en gesteund door andere delen van uiterst rechts: JA21, BBB, SGP. In een poging om de aandacht af te leiden van haar eigen crisis en het jammerlijk mislukte experiment met het PVV-kabinet, steunde ook de VVD de motie.
Zij volgen zo het offensief dat door Trump is ingezet naar aanleiding van de moord op Charlie Kirk. Een rechts-extremist die de wet die een einde maakte aan segregatie in de VS, de Civil Rights Act, een “grote vergissing” noemde. Deze brute moord is onderdeel van een patroon van toenemend politiek geweld in de Verenigde Staten. Geweld dat zich onder andere richt op Afro-Amerikanen, de Joodse gemeenschap, trans mensen en Democraten.

Trump probeert nog meer macht naar zich toe te trekken door te doen alsof links en de Democraten achter dit geweld staan. Dit terwijl de afgelopen decennia dodelijk geweld in de Verenigde Staten vooral uit de hoek van extreem-rechts kwam. Door de schuld hiervan eenzijdig bij links te leggen, ontketent Trump een heksenjacht waarmee andersdenkenden het zwijgen opgelegd worden en de basis wordt gelegd voor nog meer extreem-rechtse terreur in de toekomst.
Het is uiterst zorgwekkend dat we nu een Kamermeerderheid hebben die dit autoritaire optreden als een voorbeeld ziet. Maar deze stemming komt niet uit de lucht vallen. Het eerste extreem-rechtse kabinet in de naoorlogse periode is nu demissionair. En de afgelopen decennia werd het door extreem-rechts aangejaagde racisme tegen bijvoorbeeld moslims en mensen op de vlucht steeds verder genormaliseerd.
Geef haat geen stem en kom in actie tegen extreem-rechts!
Organisaties en individuen kunnen de verklaring hier ondertekenen. Vul je het formulier in als individu? Zet dan je naam op het veld van “organisatie”.
Harry Westerink

Noot van de redactie: Doorbraak heeft de verklaring ook ondertekend. Wij zetten er wel vraagtekens bij dat in de verklaring de moord op Kirk “bruut” wordt genoemd, terwijl een vergelijkbare benaming ontbreekt bij de omschrijving van het geweld tegen “Afro-Amerikanen, de Joodse gemeenschap, trans mensen en Democraten”. Bovendien lijkt bij het beschrijven van het “patroon van toenemend politiek geweld” in de VS het staatsgeweld door ICE tegen migranten en vluchtelingen te ontbreken.

Pro antifa
Politieke partijen die tegen anti-fascisme zijn. Het lijkt de omgekeerde wereld. Willen ze terug naar de periode 1940-1945? Sommige mensen leren niet van het verleden. Het zal de koloniale inslag wel zijn van het Nederlandse volk. White supremacy. Nederland is niet meer het land waarin ik ben geboren en getogen. Intolerant land dat mensen van een bepaalde religie, afkomst en/of kleur tot zondebok maakt. Het is ikke, ikke, ikke en de rest kan stikken. Saamhorigheid en (mede)menselijkheid zijn nog nooit zo schaars geweest.
Mensenrechten hebben bescherming nodig on deze tijd.
‘Dit nooit meer’ is nu volop bezig. Stop het fascisme