Ülkücülerin sponsorları Silifke ve Koç Et Mamülleri’ni sen de boykot et

İki şirketin logoları
İki şirketin logoları

Faşist Bozkurtlar’ın çatı örgütü Hollanda Türk Federasyon (HTF) yıl boyunca Hollanda’nın birçok yerinde – kendi deyimleriyle – festival ve kermesler düzenlemektedir. Bunlar sözde Türk kültürünü tanıtma amacıyla düzenlenen “çok kültürlü” şenliklerdir, fakat gerçekte aşırı sağ ve milliyetçi propaganda yapmak için kullanılan platformlardır. Bu festivaller düzenli olarak ve açıktan yerel Türk şirketleri tarafından sponsor edilmektedir. Aynı desteği faşizmin sponsorları olarak tanınmaktan çekinmeyen ülkesel çalışan şirketler de vermektedir. Bunlardan Silifke ve Koç Et Mamülleri son yıllarda birçok faşist festivali desteklemişlerdir. Bu yüzden para musluklarını kapatana kadar sözü geçen firmaların ürünlerini almama çağrısı yapıyoruz.

In het Nederlands

Leiden merkezli Silifke 1995’den beri – ayran ve yoğurt gibi* – yüzden fazla çeşit Türk süt ürünleri üretmektedir. Silifke ürünleri Hollanda’daki Türk marketlerinde ve Jumbo gibi süpermarketlerde satılmaktadır. Son yıllarda Silifke’nin desteklediği Bozkurt festivalleri şunlardır: Den Haag (mayıs 2011), Den Haag (mayıs 2014), Den Haag ve Schiedam (mayıs 2015), Den Haag ve Utrecht (mayıs 2016), Dordrecht ve Vlaardingen (ekim 2016), Den Haag ve Schiedam (mayıs 2017), Amersfoort (ekim 2017), Den Haag (mayıs 2018), Rotterdam (temmuz 2018)* ve Amsterdam (ekim 2018)*.

1978’de kurulan – ve Türkiye merkezli Koç Holding ile alakası olmayan – Koç Et Mamülleri* Leiden yakınlarında Zoeterwoude’dan et ürünleri ticareti yapmaktadır. Sucukları Türk marketlerinde ve Albert Heijn gibi süpermarketlerde satılmaktadır. Koç Et Mamülleri, Silifke gibi, Den Haag’da yapılan fesivalleri 2014*, 2015, 2016, 2017 ve 2018* yıllarında sponsor olarak desteklemiştir.

Silifke yoğurduna ve Koç sucuğuna harcadığımız her euronun bir kısmı Türk faşistlerine gitmektedir. Bozkurtlar Hollanda’da Ermenilere karşı nefrete platform sunan, Kürtlere saldıran, Yahudi düşmanlarını öven, bütün solcu ve feministlere kin besleyen son derece tehlikeli ve uluslararası alanda örgütlü olan bir harekettir. Hareket etrafımızdaki ülkelerde otoriteler tarafından sıkı gözetim altında tutulup ve olanakları engellenirken, Hollanda’da ülkücüler rahat hareket edip ara sıra örneğin belediye başkanları tarafından bile misafir edilmektedirler. Tabandan Türk faşizmiyle mücadeleye sen de destek ol ve Silifke ve Koç Et Mamülleri’ni sen de boykot et.

Bozkurtlar’la ilgili daha geniş bilgiye dijital dosyamızdan ulaşabilirsiniz.

Doorbraak

* Aşağıdaki resme bakın

Silifke ürünleri
Silifke ürünleri
Koç Et Mamülleri'nin sucuğu
Koç Et Mamülleri’nin sucuğu
Silifke ve Koç Et Mamülleri 2014'de Den Haag Türk Kültür Günleri'nin sponsorluğunu yapmışlardı (sağdaki logolara bakın)
Silifke ve Koç Et Mamülleri 2014’de Den Haag Türk Kültür Günleri’nin sponsorluğunu yapmışlardı (sağdaki logolara bakın)
Silifke ve Koç Et Mamülleri 2018'de Den Haag Türk Festivali'nin sponsorluğunu yapmışlardı (sağdaki logolara bakın)
Silifke ve Koç Et Mamülleri 2018’de Den Haag Türk Festivali’nin sponsorluğunu yapmışlardı (sağdaki logolara bakın)
Silifke 2018'de Rotterdam'daki kermesin sponsorluğunu yapmıştı (aşağıdaki logoya bakın)
Silifke 2018’de Rotterdam’daki kermesin sponsorluğunu yapmıştı (aşağıdaki logoya bakın)
Silifke 2018'de Amsterdam'daki ülkücü festivalin sponsorluğunu yapmıştı (sağ alt köşedeki logoya bakın)
Silifke 2018’de Amsterdam’daki ülkücü festivalin sponsorluğunu yapmıştı (sağ alt köşedeki logoya bakın)